Læs dagbog
Overset???
En side i dagbogen "Mit liv"
Skrevet af ravnen35 11. marts 2010 22:19
Ja nu er den gal igen, i søndags var jeg til barnedåb ved min storebror, ham og mig har et godt forhold og vi hjælper hinanden alt det vi kan. Vi har det godt sammen især efter han har fået sin nye kone hun er helt kanon til ham. Vi sidder i kirken og da han skal døbes bliver dem der skal stå fader bedt om at komme op og der finder jeg så ud af at mine to søstere og hendes to brødere skal stå fader det eneste der ikke er blevet spurgt er så lige mig ALDRIG før har jeg følt mig så lidt værd, nej nej ham skal vi sgu ikke spørge han er jo fucked up i sit hovede nej ham kan vi ikke bruge..ja det kunne de ligeså godt sige, det var og er sådan det føles.
Men var det nu noget der skulle laves eller skulle de have hjælp til at rydde op at så ved de sgu godt hvem de skal ringe efter, jeg er sgu en af dem der ser drengen mest, men det er slut helt slut jeg gider fadme ikke være til grin mig skal de´ikke træde på det er der nok andre der gør.
Jeg går og tænker lidt over hvad jeg skal få tiden til at gå med det jeg har lavet indtil nu slutter vist snart, jeg har lidt svært ved tanken om at skulle gå hjemme hverdag det tror jeg ikke jeg kan finde ud af.
Hvis gud findes så gi mig et normalt liv.....
Kommentarer fra andre brugere